Modrý model auta medzi dlaňami

Poistenie auta – najlacnejšie online

Ako ste sa dozvedeli o tom, že motorové a niektoré nemotorové vozidlá musia mať zabezpečené poistenie auta skúste cez Uzavripzp? Povedali vám to pri kúpe vášho prvého auta? Alebo niekde inde. Možno si to už ani veľmi nepamätáte a možno je pre vás táto informácia úplne nová. Preto si o tomto produkte povieme niečo viac. Veríme, že článok prehĺbi vaše vedomosti ohľadom tohto produktu . V prípade, že na vaše auto hľadáte konkrétne cenové ponuky, určite vám v tom pomôžeme.

Zistíte si vaše najlepšie ponuky ihneď a online

Ak chcete poistenie auta online, tak to máte hotové za ozaj krátky čas. Ako je to možné? Virtuálna kalkulačka, ktorá vám na základe vami zadaných parametrov vozidla urobí porovnanie rôznych ponúk, to dokáže. Keďže je to nezáväzná a bezplatná metóda zisťovania toho najlacnejšieho a najlepšieho na trhu, naozaj nemáte čo stratiť. Vašou jedinou úlohou bude vypísanie jedného formulára, do ktorého bude nutné zadať údaje o vašom vozidle, ale aj o vás. Pokiaľ neviete parametre vášho auta, na pomoc si zoberte jeho technický preukaz.

Ak hovoríme o údajoch o vás, nemáme na mysli nič osobné. Aby ste získali čo najvýhodnejšie ponuky, treba uviesť, či ste už v minulosti mali nejakú dopravnú nehodu. Prípadne váš bezškodový priebeh. Rovnako dôležité je uviesť dátum vzniku vodičského oprávnenia, prípadne okres, v ktorom bývate a teda v ktorom sa najčastejšie pohybujete. Napríklad poistenie auta na dovolenku môže vyjsť drahšie. Napríklad cez https://www.uzavripzp.sk/poistenie-auta/na-dovolenku/ .

Po vypísaní všetkého potrebného online formulár odošlite a do niekoľkých sekúnd uvidíte mnoho rozdielov. Cena v poistení toho istého auta sa môže líšiť až v stovkách eur. To, koľko zaplatíte teda nezávisí len od parametrov poisťovaného vozidla a od jeho majiteľa. Závisí to aj od konkrétnych poisťovacích spoločností, prípadne od krytia danej ponuky. Online kalkulačka vám vie urobiť porovnanie ponúk z poisťovní ako Allianz, Wüstenrot, Komunálna poisťovňa, Kooperativa, Groupama, Axa atď.

Okrem toho ju môžete využiť skutočne na výpočet ponúk akejkoľvek značky auta, či už je to Škoda, Kia, Huyndai, Suzuki, Ford, Opel, Volkswagen, Nissan, Peugeot, Renault atď. V niektorých ponukách už môžete mať v rámci ceny zarátané nejaké havarijné riziko, čo v konečnom dôsledku nemusí byť vôbec nevýhodné. A to aj napriek tomu, že nepatrí medzi lacné PZP. Výsledky porovnania poistenia auta budú zobrazené s presnou výškou poistného, ako aj poistným krytím.

Jazdiť môžete skoro hneď ako požiadate…

Ak ste si z porovnania ponúk to najlepšie už vybrali, môžete oňho požiadať. Zbytočne by ste chodili do pobočiek, ktoré by vás len obrali o ďalší čas. Okrem toho samotné spoločnosti sa netaja tým, že tá najlepšia cena je získateľná práve na internete. Z výsledkov porovnania kliknite na tú ponuku, ktorá vás najviac oslovila. Dopíšete vašu domácu a mailovú adresu. Vzápätí vám bude na mail odoslaný návrh a podmienky zmluvy, dočasná zelená karta a údaje na zaplatenie poistného. Zaplaťte to čím skôr, pretože zelená karta, ktorá dokazuje platné poistenie auta, má obmedzenú platnosť, väčšinou 30 dní. Samozrejme, nezabudnite si ju vytlačiť, a nosiť pri každej manipulácii vozidla, na ktoré sa vzťahuje. Po zaplatení poistného vám bude na domácu adresu odoslaná originál zelená karta, platná na takú dobu, na akú ste uzatvorili poistnú zmluvu.

Čo vlastne poisťuje?

Moderné biele auto s poistenímTo, že je zákonné poistenie auta či iných vozidiel povinné, si asi uvedomuje každý. Málokto však vie, prečo. Ide vlastne o ustanovenie, ktoré vás viac-menej zbavuje finančných nákladov spojenými s poškodením iného motorového vozidla. Základná definícia znie, že ide o zodpovednosť za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla. Uľahčuje celkový priebeh riešenia nepríjemných dopravných situácii. Tie by bez neho končili bez určenia vinníka, teda bez odškodnenia poškodených prípadne by sa kauzy vliekli roky na súdnych sporoch.

Ak by sme to chceli zhrnúť do bežnej reči, bolo by to nasledovne. Ak nejakému vozidlu spôsobíte nevedomky nejakú ujmu, nemusíte bezhlavo z miesta činu utekať. Identifikujete sa, spíšete zápisnicu a udalosť nahlásite svojej poisťovni, ktorá by vec mala prešetriť a vyriešiť. Samozrejme nielen spisovo, ale aj finančne. Je naozaj prospešné, a to aj vám či už ste vinníkom alebo poškodeným. Menších nehôd je na cestách mnoho. Napr. nestihnete ubrzdiť, tak druhému vozidlu nabúrate do zadnej časti, prípadne pri parkovaní ho iným spôsobom poškodíte atď. Práve začiatočníci si neuvedomujú, že náklady spojené s odškodnením hradí poisťovňa, pokiaľ má „vinné“ vozidlo riadne uzatvorené poistenie.

Poistenie sa netýka len auta

Poistenie sa týka aj iných vozidiel, nielen auta. Dalo by sa zhrnúť, že všetkých, ktoré na svoje fungovanie potrebujú platný technický preukaz. Z toho vyplýva, že ide nielen o motorové, ale aj nemotorové vozidlá, ako napr. prípojné vozidlá atď. Povinne poistiteľnej skupine sa nevyhnú ani pracovné stroje, vysokozdvižné vozíky, či poľnohospodárske stroje, hoci vstupovať na vozovku by mali len v krajných prípadoch.

Pokutovanie je vyššie ako ročné poistné

Ak by mal niekto pohnútku jazdiť bez poistenia auta alebo iného vozidla, nech si to ihneď rozmyslí. Pokutovanie jazdy bez platnej zelenej karty vás vyjde niekoľkonásobne viac, ako by ste zaplatili za ročné povinné zabezpečenie vozidla. Povedzme si, že priemerné ročné vyjde na približne 80 eur, zatiaľ čo za takúto pokutu by ste zaplatili aj niekoľko stoviek eur. Samozrejme jednorazovo! A to ani zďaleka nie je všetko. Nielen policajné hliadky sú tie, ktoré vám môžu napáliť pokutu. Pokutu vo výške 3 300 eur môžete dostať aj 3 roky po tom, čo ste nemali platné poistenie. Predvolať vás však môže rovno Okresný súd.

Tieto sumy sú však také, ktoré by ste si želali, ak by ste vaše vozidlo zabezpečené týmto spôsobom nemali a spôsobili by ste nehodu. Vtedy by na vaše náklady bolo zaplatenie všetkých spôsobených škôd, ako aj vyššie stanovená pokuta. Pokiaľ by ste spôsobili škody na zdraví, mohlo by vás to vyjsť až na milióny eur, roky strávené na súdoch, ak nie vo väzení.

Poistenie auta je skutočne obšírna téma, preto ak sa chcete dozvedieť aj niečo viac, skúste sa obrátiť na tento článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *