Lacné PZP

Ušetrené peniaze cez lacné PZPAko to už samotný názov naznačuje, PZP je druh zabezpečenia, ktoré udáva zákon. Nemáme teda slobodnú voľbu toho, či si ho uzatvoríme alebo nie. Túto povinnosť nemajú len tí, ktorí nevlastnia žiaden dopravný prostriedok. Ostatní by sa jej vyhýbať nemali, pretože za to hrozia vysoké sankcie. Preto sa tento príspevok povenuje tomu, prečo je vlastne zabezpečenie tohto typu nevyhnutné. Takisto asi každý ocení radu o tom, kde možno nájsť lacné PZP. Rozdiely v ponukách jednotlivých poisťovní totiž môžu byť veľmi priepastné. Našťastie si netreba dávať pozor na novú daň, tá sa ho našťastie netýka. Informácie k tomu nájdete na Uzavripzp.sk.

Povinnosť stanovená zákonom

Napriek tomu, že súčasný občan má právo slobodne sa rozhodovať, zákony by porušovať nemal. Už aj lacné PZP je zárukou toho, že policajti budú mať o jeden veľký dôvod menej vám nadeliť pokuty. O tom si však povieme nižšie. Týmto zabezpečením vozidla chránite hlavne tých, ktorých ste jeho prevádzkou poškodili. Finančnú zodpovednosť má vaša poisťovňa za predpokladu, že ste poškodenia nespôsobili schválne. Takže možno si zaňho zaplatíte, no škody, ktoré môžete spôsobiť sú oveľa vyššieho rázu. Pokiaľ viete, že vaša poisťovňa môže všetko preplatiť, tento ročný poplatok je skutočne zanedbateľný.

Zákon nestanovuje len majiteľom vozidiel, že si ho musia uzatvoriť. Nariaďuje aj samotným poisťovniam, čo majú ponúkať resp. kryť. Minimálna výška poistného krytia by mala byť dostačujúca pre každého spotrebiteľa. V prípade želania sa dá aj za poplatok navýšiť. Ak by ste teda vašim motorovým či nemotorovým vozidlom spôsobili poškodenie na majetku, poisťovňa musí vedieť pokryť škody až do 1 milióna eur. V prípade škôd na zdraví až do 5 miliónov eur. Ako vidíte, sumy nie sú vôbec nízke. Takže aj keby ste, nedajbože, spôsobili nehodu väčšieho typu, vaša poisťovňa musí byť schopná sa o to postarať.

Poisťovne a ich produkty

Nie každý sa chce zmieriť s tým, že základné poistenie auta, hoci nemusí byť lacné, pokrýva škody, ktoré spôsobíte iným a nie sebe. Preto si máte možnosť navoliť aj rôzne havarijné riziká, samozrejme za príplatok. Ale na trhu sú však aj také poisťovne, ktoré ich už obsahujú v tomto základnom produkte. Ide konkrétne o Generali, Kooperativu a Komunálnu poisťovňu. Niekde sú havarijné riziká fixne, inde si zas môžete navoliť.

Úraz vodiča, posádky, stret so zverou, výtlk, živel a iné poistné udalosti môžu byť súčasťou aj vášho zabezpečenia vozidla. Je možné, že takéto riešenie nebude na trhu najlacnejšie, no v porovnaní s inými ponukami sa oplatí viac. Mnohokrát by samostatne navolené havarijné riziká vyšli oveľa drahšie ako keby ste si ich uzatvorili už v rámci základného produktu v jednej z týchto poisťovní.

Najlepšie ceny sú online

Výzva pred VamiLacné PZP sa hľadá ťažko pokiaľ ho hľadáte osobne, no ak sa pustíte do online vyhľadávania, úspešnosť vám rapídne stúpne. Nielenže môžete ušetriť hodiny času, ale aj stovky eur, ktoré by ste mohli investovať do niečoho iného prípadne si ich šetriť. Jednoduchým riešením tejto situácie je urobiť si porovnanie. To môžete vykonať o hociktorej hodine v hocktorý deň a priamo z vášho domu, pokiaľ máte prístup na internet. Potrebné bude vypísať formulár s technickými parametrami poisťovaného vozidla a niektoré neosobné údaje o jeho majiteľovi, ktoré môžu výslednú cenu pozitívne ovplyvniť. Porovnanie PZP je bezplatné a nezáväzné, takže ním nemáte čo stratiť. Môžete iba ušetriť čas aj peniaze.

Po tom, čo ste všetky údaje vypísali a odoslali, sa do niekoľkých sekúnd budete pozerať na výsledky, kde určite nájdete nejedno lacné. Potrebné ale bude si všetky ponuky poriadne pozrieť, aby ste vedeli objektívne posúdiť, čo je výhodné a čo už nie. Nie všetky ponuky totiž obsahujú to isté. To sme vám naznačili už aj vyššie, kde niektoré poisťovne v rámci tohto zabezpečenia ponúkajú aj niektoré havarijné riziká. Dobre si zvážte, čo skutočne potrebujete a čo už nie. Lacné PZP uvidíte hneď, pretože ceny budú skutočne rozdielne a jasne viditeľné.

Ak vám porovnanie ukázalo takú ponuku, ktorá je pre vás top, môžete o ňu požiadať. Či už hľadáte lacné, najvýhodnejšie alebo najlacnejšie, nájdete v ňom všetko. Po kliknutí naňho dopíšete vašu domácu a mailovú adresu. Na ňu vám ihneď príde niekoľko dokumentov, v rámci nich aj dočasná zelená karta. Tá platí len 30 dní, preto s platbou poistného neotáľajte, aby vám poisťovňa mohla čím skôr zaslať originál zelenej karty. Bez nich jazdíte nezákonne a hrozia vám pokuty.

Bez platnej zelenej karty si zaplatíte

Už niekoľkokrát sme sa zmienili, že bez povinného zmluvného poistenia vás môžu policajné hliadky pokutovať. Na Slovensku to môže byť až 300 eur, v zahraničí aj niekoľko tisíc eur, prípadne v niektorých krajinách vám môžu zadržať celé vozidlo. Na Slovensku je však aj iná inštitúcia, Obvodný úrad, ktorý vás môže za jazdu bez platného zabezpečenia pokutovať aj 3 roky po tom, čo ste ju absolvovali. Avšak pokuta za nezaplatenie PZP bude niekoľkonásobne vyššia než pri pokutovaní policajnou hliadkou. Dosahuje až 3 330 eur. Posledným prípadom, kedy by ste si kvôli neplatnému poisteniu zaplatili by bolo, kedy by ste spôsobili dopravnú nehodu či inú škodovú udalosť. Vtedy by ste všetky škody platili z vlastného, bez nároku na finančnú pomoc zo strany poisťovne.

Pokiaľ neviete, aké všetky vozidlá musia byť týmto spôsobom zabezpečené, odpoveď nájdete v zákone. Rada, od ktorej by ste sa mohli odpichnúť znie, že zabezpečte si každé vozidlo, ktoré potrebuje technický preukaz. Nemusí ísť pritom o prostriedok, ktorý sa vyskytuje len v cestnej premávky. Zabezpečené sú aj vysokozdvižné vozíky v nákupných centrách, pretože svojou prevádzkou môžu spôsobiť škody na zdraví či na majetku. O lacnom PZP sa môžete dočítať aj v tomto článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *